Agroturystyka Praczka, Praczka 4, 29-120 Kluczewsko

W skrócie

Trasa przebiega przez malowniczy obszar Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Niezapomniane widoki tworzą potężne, okalające rzekę lasy, okazy starodrzewu, przepiękne zakola, romantyczne zaułki i liczne przełomy.

Pierwszy postój (po 5 km) można urządzić w Dobromierzu, na dłużej można zatrzymać się przy Białym Brzegu, także w stanicy harcerzy, gdzie są znakomite warunki do wodowania kajaków, relaksujących kąpieli i przyrządzania posiłków przy ognisku. W pobliżu (3 km) znajduje się stadnina koni.

Dalej Pilica wiedzie urokliwą trasą do Przedborza (13 km). Na tym odcinku Przedborski Park Krajobrazowy zachwyca widokami pagórkowatych terenów, fantastycznymi przełomami, to przedsmak Gór Świętokrzyskich.

     Przedbórz – królewskie miasto urzeka unikatowym układem urbanistycznym. W tym XIV-wiecznym grodzie warto zobaczyć: XIII-wieczny kościół św. Aleksego, klasycystyczny ratusz z 1820 roku, dom z przełomu XVII/XVIII w., pozostałości ufundowanego przez króla Kazimierza Wielkiego zamku (XIV w.), muzeum etnograficzne, mieszczące się w XVIII-wiecznej (przebudowanej w wiekach późniejszych) karczmie, gdzie zgromadzono wiele eksponatów związanych z przedborską wielokulturowością (mieszkali tu Polacy, Żydzi, Niemcy, Rosjanie). Nie można pominąć także zabytkowego cmentarza żydowskiego.

 

Po zakończeniu spływu gospodarze zapraszają na potrawy z grilla, ognisko i wieczorne biesiadowanie.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

W widłach dwóch malowniczych rzek: Pilicy i Czarnej Włoszczowskiej położona jest niewielka, ale niezwykle urokliwa wieś Praczka, oaza spokoju, raj dla grzybiarzy, miłośników wędkowania, spływów kajakowych i kontaktów z przyrodą.

Zadzwoń do nas

tel.: +48 606 576 225
tel.: +48 600 241 439

Przyjedź do nas

Praczka 4
29-120 Kluczewsko

Napisz do nas

Wyślij wiadomość

Znajdź nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget