Agroturystyka Praczka, Praczka 4, 29-120 Kluczewsko

Świętokrzyska perełka

Praczka to niewielka, ale niezwykle urokliwa wieś położona w widłach dwóch malowniczych rzek: Pilicy i Czarnej Włoszczowskiej. Okolica jest oazą spokoju, rajem dla grzybiarzy i miłośników wędkowania oraz kontaktów z przyrodą. Tu, z dala od wielkomiejskiego zgiełku można nie tylko znakomicie odpocząć. Wysokie świerkowo-sosnowe lasy na granicy Przedborskiego Parku Krajobrazowego sprzyjają wycieczkom pieszym i rowerowym, zachęcają do spacerów zarówno wytrawnych piechurów, jak i rodziny z małymi dziećmi. Przekonują do tego bajeczne widoki i bliski kontakt z naturą. Ponad 800 gatunków roślin, w tym kilkadziesiąt objętych ochroną to idylla dla fotoamatorów i miłośników oryginalnych okazów. Praczka jest czarująca wiosną, latem kusi atrakcjami wodnymi, jesienią obfitością grzybów, zimą nastrojowymi kuligami…

„Zacisze”w Praczce to także znakomita baza wypadkowa dla turystów zmotoryzowanych. Dla miłośników historii dużą atrakcją są jednodniowe wycieczki do Przedborza (23 km), Włoszczowy (14 km), Secemina (27 km), Czarncy (18 km), Radkowa (35 km), Koniecpola (37 km), Oblęgorka (53 km), Sulejowa (55 km), a także szlakami walk powstańczych i partyzanckich.

OFERUJEMY

Spływy kajakowe

Urlop na kajaku? TAK!
Jeśli kochasz przyrodę i nowe wyzwania albo po prostu chciałbyś aktywnie wypocząć, wybierz się na kajak po malowniczej Pilicy. Odkryjesz najbardziej  tajemnicze zakątki i przeżyjesz niezapomnianą przygodę. 

Noclegi

,,Zacisze" jest znakomitym miejscem na wypoczynek od miejskiego pośpiechu, hałasu i stresu. Pod oknami ogród, a tuż za domem pola i lasy… wieczorami gawędy przy grillu lub ognisku.
Pragniemy, aby goście czuli się u nas jak u Siebie w domu.

Oferta specjalna

W naszej ofercie posiadamy organizację spotkań integracyjnych dla dużych grup, z bogatym programem artystycznym.

 

 

TO OFERTA DLA

GOŚCI INDYWIDUALNYCH
RODZIN Z DZIEĆMI
GRUP ZORGANIZOWANYCH

W „Zaciszu” mile widziani są harcerze, wycieczki szkolne, studenci, seniorzy, nie zabraknie też miejsca dla osób z czworonożnymi pupilami.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

W widłach dwóch malowniczych rzek: Pilicy i Czarnej Włoszczowskiej położona jest niewielka, ale niezwykle urokliwa wieś Praczka, oaza spokoju, raj dla grzybiarzy, miłośników wędkowania, spływów kajakowych i kontaktów z przyrodą.

Zadzwoń do nas

tel.: +48 606 576 225
tel.: +48 600 241 439

Przyjedź do nas

Praczka 4
29-120 Kluczewsko

Napisz do nas

Wyślij wiadomość

Znajdź nas na Facebooku

Facebook Pagelike Widget